חבר חדש מצטרף למשפחה

האביב הקרב ובא זו עונה נפלאה להתחלות חדשות. זה הזמן לאמץ בעל חיים לחיק המשפחה. אם בחרתם לאמץ גור חתולים (או חתול בוגר)- חייכם קלים ונוחים. כל מה שעליכם לעשות הוא לספק לו ארגז חול והוא ילמד לבד (ומהר) לעשות את צרכיו בארגז. ספקו לו מקומות מסתור ומקום חמים ונעים לישון בו. אל תשכחו גם לחסן אותו ולהעניק הרבה חום ואהבה. לעומת זאת, אם החלטתם לאמץ גור כלבים צפויה לו ולכם תקופת הסתגלות לא קצרה.

הכנות

לפני אימוץ גור יש לחשוב היטב איזה כלב יתאים לביתכם, או אולי יש עדיפות לכלבה דווקא. שיקולים רבים צריכים להלקח בחשבון לפני אימוץ, כגון: עד כמה מפריעה לכם נשירת שיער, גודל הכלב הרצוי, אופיו (נבחן/שתקן/טריטוריאלי/סבלני ועוד), התאמתו לתנאי הבית ולדרי הבית (ילדים/בעלי חיים אחרים). ניתן ורצוי להתייעץ עם הוטרינר שלכם לגבי סוגיות אלה, עם בעלי כלבים, עם מאלפים וכל מי שרק יכול לתרום לקבלת החלטה נכונה. אימוץ כלב איננו דומה לקניית רהיט- מדובר על התחייבות ארוכת טווח ואחריות גדולה. קבלו החלטה משפחתית תוך שיתוף כל בני הבית- אין זה נכון לכפות גור לא רצוי על אחד מבני המשפחה. לאחר שבחנתם ושקלתם ונתקבלה החלטה- התחילו לחפש את הגור הרצוי לכם- בין אם מדובר בכלב מעורב או גזעי- יש המון כלבים נטושים המחפשים בית חם. ניתן בהחלט לאמץ כלב בוגר . מנסיוני האישי, אימוץ כלב בוגר יכול להיות קל בהרבה מאימוץ גור שובב ונטול עכבות. לאחר שמצאתם את הכלב המתאים לכם, דאגו לו מבעוד מועד לקערות אוכל ומים וכן מיטה לישון בה. לגבי מזון- רצוי להמשיך לתקופה לתת לכלב את אותו מזון שקיבל מבעליו הקודמים על מנת לא לגרום להפרעות עיכול בעקבות החלפת מזון פתאומית. גם אם מחליטים להחליף לו אוכל- עשו זאת בהדרגה.

לילה ראשון בלי אמא

רצוי מאוד לא להפריד את הגור מאמו ואחיו לפני גיל 8 שבועות. הדבר חשוב להתפתחותו הנורמלית של הכלב. היום הראשון בביתכם הוא יום גדול ומרגש עבורכם ועבור החבר החדש. המנעו מלהביא את כל המשפחה/שכנים/חברים לבוא ולראות את הקסם שהבאתם הביתה. תנו לו לפחות 24 שעות של שקט, בלי המולה ורעש. אפשרו לו לרחרח את הבית וללמוד להכירו. סביר להניח שהגור החמוד שלנו ירגיש בודד ויילל בלילה הראשון בביתו החדש. זה נורמלי לחלוטין (שימו את עצמכם במקומו...) והדרך היחידה לעזור לו היא ללטף אותו, להרגיע ולהעניק הרבה חום ואהבה. גם כשמדובר בכלב בוגר היום הראשון יכול להיות קשה- אם כי בדרך כלל פחות קשה מיומו הראשון של גור.


שלכם ד"ר גלעד פקטור

וטרינר בהרצליה.

חבר חדש מצטרף למשפחה
חבר חדש מצטרף למשפחה